انعقاد مجدد قرار‌دا‌د کار به منزله ایجاد شغل نیست

به گزارش وب سایت خبری باروت- به نقل از خبرگزاری ایسنا، هادی ابوی دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با بیان این‌که ایجاد ۷۰۰ هزار شغل در بهار امسال نیازمند شفاف‌سازی است، گفت: تمدید قرار‌داد‌های موقت و انعقاد مجدد قرار‌دا‌د کار به منزله‌ ایجاد شغل نیست.

ابوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درباره‌ آمار ایجاد ۷۰۰ هزار شغل در بهار سال ۱۳۹۴ ابراز عقیده کرد و گفت: ممکن است آمار ارائه شده درست باشد، ولی این آمار به‌طور دقیق و روشن شفاف‌سازی و اعلام شود که در کدام بخش‌ها ایجاد شغل شده است.

وی افزود: اگر آمار اخراجی‌های مجموعه‌های کارگری و ریزش نیروی کار کارخانه‌ها را در نظر بگیریم ۷۰۰ هزار شغل عدد بالایی نیست. طبعا در بحث اشتغال یک عده نیروی کار معرفی و مشغول کار می‌شوند و عده‌ای دیگر از کار منفک می‌شوند، اما نباید انعقاد مجدد قرار‌داد‌های کار را جزو آمار اشتغال محاسبه کرد.

دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور تصریح کرد: در گذشته وقتی قرار‌داد موقت تمدید می‌شد آن را به عنوان شغل جدید محاسبه می‌کردند حتی در دولت قبل تعریفی که از کار و اشتغال می‌شد این بود که کسی که روزی یک ساعت سرکار برود شاغل است در حالی که این تعریف را قبول نداریم، چون نه پایدار است نه درآمدزا.

ابوی در پایان گفت: اگر ایجاد ۷۰۰ هزار شغل در بهار امسال مورد تاکید دولت است باید این آمار به طور دقیق مشخص شود که در کدام بخش تولیدی، خدماتی یا صنعتی این میزان شغل به وجود آمده است.

 

 

منبع:ایسنا

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل