اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش در هفته دوم آبان ماه

اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش به هفته دوم آبان موکول شد

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان افزود: نتایج اولیه آزمون استخدامی پیمانی مشاغل آموزش و پرورش در هفته آینده اعلام خواهد شد.
وی افزود: در این آزمون ۳۰ درصد از سهم پذیرش مربوط به‌ مصاحبه داوطلبان و ۷۰ درصد مربوط به سهم آزمون است.
توکلی ‌در پایان گفت: تاریخ قطعی برای اعلام نتایج در آزمون استخدامی ‌پیمانی مشاغل آموزش و پرورش سال ۹۴ از طریق سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.
گفتنی است؛ قرار بود نتایج این آزمون اواخر مهرماه اعلام شود که به هفته دوم آبان موکول شد.

پذیرش اولیه ۱۲ هزار نفر در آزمون استخدام آموزش و پرورش برای مصاحبه و گزینش

محمد‌حسین سلیمی جهرمی رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در پاسخ به این پرسش که «چه زمانی نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش اعلام می‌شود؟»، اظهار داشت: مشخص نیست که چرا اسامی اعلام نشده است اما امور اداری آموزش و پرورش این موضوع را دنبال می‌کند.

سلیمی جهرم در خصوص زمان بندی معرفی پذیرفته شدگان به دانشگاه فرهنگیان، خاطرنشان کرد: از زمانی که اسامی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزش و پرورش مشخص شود، کار مصاحبه اختصاصی و گزینش از این افراد آغاز خواهد شد.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش تصریح کرد: اسامی حدود ۱۲ هزار نفر از مجموع شرکت‌کنندگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش برای گزینش و مصاحبه اختصاصی اعلام می‌شود.
به گزارش فارس، ۱۷۸ هزار و ۶۲ داوطلب استخدام پیمانی در مشاغل آموزشی وزارت آموزش و پرورش بودند که در آزمون استخدامی روز ۲۷ شهریور ماه شرکت کردند و در نهایت ۳۷۰۲ نفر به استخدام پیمانی این وزارتخانه در خواهند آمد.

جزییات آموزش پذیرفته‌شدگان استخدام آموزش و پرورش
خبرگزاری ایلنا : معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه دوره یکساله برای این است که افراد به شایستگی ها دست یابند، گفت: عده ای که شرایط لازم را کسب کرده باشد به آن ها گواهی صلاحیت قطعی خواهیم داد و عده ای دیگر که شرایط را مشروط را کسب کرده باشند، برای کسب گواهی صلاحیت به آن ها فرصت یکساله داده می شود و بعد در سنجش ها شرکت کنند.

موسی‌پور (معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان) در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، در مورد برنامه‌های آموزشی دانشگاه فرهنگیان برای آموزش پذیرفته‌شدگان نهایی استخدام آموزش و پرورش اظهار داشت: روز شنبه جلسه‌ای درباره برنامه‌هایی که در این یک ساله دنبال خواهیم کرد، برگزار کردیم و چون به جمع بندی نهایی نرسیدیم؛ امروز جلسه‌ای دیگر را برگزار خواهیم داشت.
وی افزود: کلیات برنامه؛ تمرکز دوره یکساله بر تفکیک دوره ابتدایی از دوره متوسطه است؛ بنابراین آن‌هایی که وارد دوره ابتدایی می‌شوند از رشته‌های همگون‌تری هستند و هم در آینده به لحاظ کاری دارای تنوع کمتری خواهند بود.
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان اضافه کرد: در دوره متوسطه بین آموزش فنی و حرفه‌ای و نظری تمایز وجود دارد و آموزش‌های حوزه نظری بر عهده دانشگاه فرهنگیان و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بر عهده دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی خواهد بود.
موسی‌پور تصریح کرد: پیش بینی شده است که ما در این دوره بر دو شایستگی تربیتی (دانش تربیتی و کار معلمی) و شایستگی‌های محتوایی (دانش تربیتی برای آموزش یک موضوع خاص در یک رشته خاص) تاکید داشته باشیم و آموزش‌های مربوطه در این خصوص داده شود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: این دوره آموزشی یکساله هم دوره آموزش‌های نظری را دارد و هم آموزش‌های عملی و کاروزی را شامل می‌شود؛ یعنی حتما کسانی که آموزش می‌بینند، باید یک دوره کارورزی را نیز در مدرسه بگذرانند و آموزش‌های نظری را در دانشگاه ببینند.
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه هر یک از دانشجویانی که در این دوره یکساله شرکت می‌کنند، باید ۳۰ تا ۴۰ واحد درسی بگذرانند، گفت: نظام آموزشی برای این دسته از دانشجویان، قاعدتا نظام نیم سالانه خواهد بود و در واقع به شیوه معمول دانشگاهی اما با حفظ پیوستگی یک نظام سالیانه تنظیم خواهد شد.
موسی‌پور با بیان اینکه پیش بینی کردیم؛ آموزش دانشجویان از اول آذر آغاز شود، تصریح کرد: البته آغاز آموزش‌ها و زمان دقیق آن به زمان اعلام نتایج آزمون، مصاحبه و گزینش‌ها بستگی دارد.
وی با بیان اینکه دانشجویان آموزش‌ها را در پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان در استان‌های مختلف خواهند دید، تاکید کرد که همه استان‌ها تحت این آموزش نخواهند بود، صرفا در تعدادی از پردیس‌های منتخب استانی که از لحاظ امکانات پایه و نیروی انسانی شرایط بهتری دارند، این آموزش‌ها به دانشجویان داده خواهد شد.
معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه دوره یکساله برای این است که افراد به شایستگی‌ها دست یابند و فرد در پایان این یکسال باید شرایط لازم را کسب کرده باشد، گفت: عده‌ای که شرایط لازم را کسب کرده باشد به آن‌ها گواهی صلاحیت قطعی خواهیم داد و عده‌ای دیگر که شرایط را مشروط را کسب کرده باشند، برای کسب گواهی صلاحیت به آن‌ها فرصت یکساله داده می‌شود و بعد در سنجش‌ها شرکت کنند.
موسی‌پور افزود: احتمالا اگر کسانی پیدا شوند که اصلا صلاحیت‌های لازم را کسب نکرده باشند، آن‌ها را به وزارت آموزش وپرورش معرفی خواهیم کرد و آن‌ها براساس مقررات دیگری تصمیم خواهند گرفت. دانشگاه فرهنگیان صرفا یک پیمانکار و آموزش دهنده است و بقیه کار مربوط به آموزش و پرورش است.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل