اشتغال کارآموزان فنی و حرفه ای استان بوشهر فراهم می‌شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: کارآموزان فنی و حرفه ای استان بوشهر که موفق به دریافت گواهینامه پایانی شوند در صورت نیاز نیروی تخصصی در شرکت‌های نفت و گاز به‌کارگیری می‌شوند.
عبدالرسول کازرونی بعدازظهر امروز در مراسم افتتاح کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای در شهرهای کوچک استان بوشهر با تاکید بر توانمندسازی جوانان اظهار داشت: شرایط خاص استان بوشهر در حوزه صنعت، آموزش‌های مهارتی را به سمت توانمندسازی جوانان در مقوله‌های فنی سوق داده است.
وی از قرار گرفتن آموزش روستائیان در سبد آموزشی این اداره کل خبرداد و تصریح کرد: برنامه‌ریزی آموزشی برای ارتقاء مهارت دیگر بخش‌ها از جمله روستائیان، زنان و اقشار آسیب‌پذیر و ارائه آموزش‌های نرم و مسائل اجتماعی نیز در سبد آموزشی قرار گرفته است.
وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه‌های همکاری با نیروگاه اتمی و وزارت نفت خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن این تفاهم نامه‌ها توسعه آموزش‌های مهارتی متناسب با نیاز منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در اشتغال زایی برای جوانان بومی استان تاثیر بسزایی دارد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با تاکید بر توسعه فرهنگی همدلی و تعامل در حوزه آموزش افزود: تجلی آموزش‌های مهارتی جزء با همدلی، همکاری و سخت‌کوشی مربیان به عنوان رکن اصلی در آموزش فنی وحرفه‌ای و دیگر همکاران در بخش‌های مختلف ستادی و مراکز آموزشی میسر نمی‌شود.
وی خواستار تلاش مضاعف برای خدمت رسانی به مردم استان شد و گفت: افتتاح نمایندگی آموزش فنی و حرفه‌ای در نقاط مختلف شهری و روستایی برای ارائه آموزش‌های رایگان مهارتی به جوانان جویای کار و علاقه‌مندان کسب مهارت از برنامه‌های مهم اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر دوره‌های آموزشی برق، کارآفرینی، صنایع دستی و فن آوری اطلاعات را از جمله برنامه‌های آموزشی نمایندگی‌های آموزش فنی و حرفه‌ای دانست و گفت: پذیرش از کارآموزان در حال انجام است و دو رشته لوله کشی صنعتی و جوشکاری نیز در آینده‌ای نزدیک راه‌اندازی می‌شود.
وی با اشاره به اشتغال جوانان کارآموز گفت: کارآموزان آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر که موفق به دریافت گواهینامه پایانی شوند در صورت نیاز نیروی تخصصی در شرکت‌های نفت و گاز به‌کارگیری می‌شوند.
کازرونی بیان کرد: در راستای اهداف توسعه‌ای آموزش فنی وحرفه‌ای و همچنین برقراری عدالت آموزشی و بهر‌ه‌مندی همه جوانان استان از امکانات صورت پذیرفته و به منظور توانمندسازی جوانان، دفاتر آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در نقاط مختلف راه‌اندازی شده است.

 

منبع:تسنیم

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل