اشتغال چندین مددجو با تسهیلات صندوق اشتغال کمیته امداد

به گزارش وب سایت خبری باروت- به نقل از خبرگزاری ایرنا، جلال حسین زاده مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) آذربایجان غربی گفت: امسال بیش از ۱۶۰ مددجوی این نهاد با استفاده از تسهیلات صندوق اشتغال نیازمندان این نهاد حمایتی در استان شاغل شده اند.
حسین زاده روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای اشتغال این تعداد مددجو افزون بر ۲۱ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: این شغل های پایدار در زمینه های کشاورزی، صنعتی، صنایع دستی، دامداری، خدماتی و حمل و نقل ایجاد شده است.
وی اظهار کرد: توانمندسازی مددجویان از جمله اهداف کمیته امداد امام خمینی (ره) است که با تمام توان در این راستا حرکت می کنیم.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی با قدردانی از همکاری بانک های عامل در پرداخت وام به مددجویان این نهاد ادامه داد: علاوه بر تسهیلات صندوق اشتغال کمیته امداد، ۹۵ میلیارد ریال تسهیلات با همکاری بانک های عامل در استان پرداخت شده که از این طریق نیز بیش از ۷۵۰ نفر صاحب شغل پایدار شده اند.
حسین زاده با اشاره به اینکه در کنار پرداخت تسهیلات اشتغالزا، آموزش های فنی و حرفه ای نیز برای اشتغال مددجویان در آذربایجان غربی ارایه می شود، گفت: امسال بیش از ۸۰۰ نفر این آموزش ها را فرا گرفته اند.
وی افزود: فعالیت های خدماتی و صنایع دستی از جمله آموزش های اجرا شده برای مددجویان کمیته امداد در آذربایجان غربی بوده است.
به گزارش ایرنا ، بیش از ۱۶۰ هزار نفر در قالب بیش از ۷۰ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) آذربایجان غربی قرار دارند.
در چند سال اخیر که موضوع اشتغالزایی و توانمندسازی خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) مطرح شده حدود ۲۰ هزار مددجو صاحب شغل شده اند.
پس از ایجاد اشتغال پایدار برای این افراد، خانواده های آنها از تحت پوشش کمیته امداد خارج می شوند.
کمیته امداد امام خمینی(ره) از جمله نهادهای تاسیس شده در روزهای اولیه پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی است که در ۳۶ سال گذشته خدمات بسیار زیادی را در راستای کمک به نیازمندان در کشور انجام داده است.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل