اشتغالزایی یکی از سیاست‌های سازمان بهزیستی

به گزارش وب سایت خبری باروت- به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه کردستان، انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار کرد: اشتغالزایی یکی از سیاست‌های سازمان بهزیستی است که در این راستا سال گذشته برای ۴۰ هزار نفر در کشور شغل ایجاد کردیم.
وی با بیان اینکه در سال جاری نیز تاکنون برای ۹۰۰۰ نفر شغل ایجاد شده است، افزود: همچنین در دولت تدبیر و امید تاکنون ۳۲ هزار مسکن تحویل مددجویان این سازمان شده است و ۴۵ هزار مسکن دیگر را نیز در دست احداث داریم.
رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه امسال ۲۱ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت این مسکن‌ها در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: برای خانواده‌های دارای دو معلول به بالا ۱۰ هزار واحد مسکن در شهرها و هشت هزار واحد نیز در روستاها ساخته می‌شود.
محسنی بندپی در ادامه به ارائه کمک های حمایتی این سازمان به مددجویان خود اشاره و تصریح کرد: هر ساله یکی از برنامه‌های سازمان بهزیستی کشور توانمندسازی مددجویان تحت پوشش خود است که ۱۰ الی ۱۲ درصد از آنها را با توانمندسازی از تحت کفالت این سازمان خارج می کنیم.
وی ادامه داد: برای افرادی که پشت نوبتی برای دریافت حقوق و مزایای این سازمان نیز هستند بیشترین سهمیه پذیرش را به استان‌های کمتر برخوردار کشور اختصاص می دهیم.
رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: در این استان ها ۲.۵ درصد جامعه هدف ما یعنی ۸۰۰ هزار نفر پشت نوبتی هستند.
وی در ادامه اعلام کرد: سازمان بهزیستی به دنبال افزایش سطح رفاه اجتماعی و ارتقاء سلامت اجتماعی جامعه است.
محسنی بندپی در بخشی دیگر از سخنان خود یکی از مشکلات این سازمان را فقر نیروی انسانی برشمرد و بیان کرد: خوشبختانه استان کردستان در این زمینه ۲۰۰ نفر نیروی تخصصی را جذب کرده است که سرمایه‌های اصلی این سازمان هستند.
وی در پایان سخنان خود از افتتاح و مشارکت در احداث چندین مرکز فرهنگی و اشتغالزایی با همکاری خیران در استان کردستان خبر داد و یادآور شد: این سازمان از طرح هایی که ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشند حمایت می‌کند.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل