استیو جابز و ۶ رمز موفقیت او

مغزی متفکر در دنیای تکنولوژی و فن آوری های دیجیتال، فردی که کار خود را با مشکل فراوان آغاز کرد، اکنون به نامی قابل احترام و صاحب سبک در دنیای تجارت مبدل شده است.

او در کودکی فرزند خوانده بودن را تجربه کرده و در دوران جوانی پس از ۶ ماه تحصیل از کالج اخراج شد. در آن زمان وی حتی به سختی می توانست هزینه های غذاهای روزانه خود را تامین کند. اما سرانجام پس از پشتکار فراوان و پشت سر گذاشتن موانع بسیار در مسیر فعالیت های کاری، موفق به تاسیس یکی از شرکت های نوآور و خلاق در زمینه فن آوری های دیجیتال و کامپیوتر شد.

بله! به احتمال بسیار زیاد درست حدس زده اید. این فرد کسی نیست جز استیو جابز، مرد همه کاره و خالق شرکت اپل و استدیو انیمیشن پیکسار. اما آیا تا بحال با خود فکر کرده اید که چه عواملی سبب کسب موفقیت های بی نظیر وشهرت جهانی جابز شده است؟

می توانید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا رموزموفقیت او را از زبان خودش بشنوید.

۱- متفاوت باشید و متفاوت فکر کنید.

به اعتقاد استیو جابز یک دزد دریایی خوب بودن بهتر از پرداختن به فعالیت های روزمره و یکنواخت یک افسر نیروی دریایی است. از این رو یکی از توصیه های همیشگی وی به کسانی که قصد ورود به دنیای تجارت را دارند این است که متفاوت بودن و متفاوت فکر کردن را سرلوحه کارهای خود قرار دهند.

۲- آینده نگر و دوراندیش باشید.

به اعتقاد استیو جابز هرگز نباید از همان ابتدا برای کسب درآمد در چند حرفه و به طور همزمان به کار بپردازید. بلکه می توانید فعالیت خود را با کارهای پاره وقت و ساده آغاز کرده و پس از کسب تجربیات لازم حوزه کاری خود را گسترش دهید. نکته مهمی که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد این است که تنها برنامه کاری روز آینده خود را مد نظر قرار ندهید، بلکه دورنمای کلی فعالیت تجاری خود را نیز در نظر داشته باید.

۳- کاری را که از آن لذت می برید انجام دهید.

به اعتقاد استیو جابز همواره و در صورت امکان قبل از آغاز فعالیت کاری خود علایق و احساسات خود را درنظر بگیرید، سپس کاری را که دوست دارید انتخاب کنید، انجام دهید و ایده های خلاقانه خود را برای متفاوت کردن آن بکار گیرید. جابز می گوید که تنها راه دستیابی به موفقیت این است که به کاری که انجام می دهید، عشق بورزید.

۴- همواره دنبال آموختن نکات جدید باشید.

به اعتقاد استیو جابز همواره چیزهای جدیدی در این جهان برای آموختن وجود دارند. به عنوان مثال حتی می توان از گفت و گو با مشتری ها نکات جدیدی را آموخت و ایده های جدیدی را از این طریق بکار گرفت. بیاموزید که چگونه همانند همکاران و شرکای خود باشید، اما هیچ گاه این نکته را فراموش نکنید که این شما هستید که می توانید چیزهای بیشتری را از آنها یاد بگیرید. همچنین به نظر جابز آموختن نحوه انتقاد درست و بی طرفانه از رقبای تجاری از اهمیت بسیاری در دنیای تجارت برخوردار است.

۵- روحیه تجارت داشته باشید.

به اعتقاد استیو جابز در دنیای تجارت باید همواره به دنبال کشف ایده های جدید و بزرگ باشید. ایده هایی که از قابلیت تبدیل شدن به واقعیت در کوتاه ترین زمان ممکن برخوردار هستند. در اکثر مواقع، برداشتن اولین گام سخت ترین کار ممکن در دنیای تجارت است، پس این شجاعت را داشته باشید تا از روح و قلب خود پیروی کنید.

۶- تمام تلاش خود را به کار گیرید.

به اعتقاد استیو جابز در دنیای تجارت باید هر آنچه را که در توان دارید برای بهتر انجام دادن فعالیت های کاری خود، بکار بگیرید. اینکه در چه شغلی مشغول به فعالیت هستید از اهمیت چندانی برخوردار نیست بلکه کسب موفقیت است که مسیر را برای پیروزی و موفقیت های آینده شما هموار می سازد.

 

منبع:پول نیوز

 

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل