استخدام مجتمع پارس جنوبی

یوسف امینی صبح امروز در نشست مشترک اداره آموزش و توانمند سازی نیروی انسانی با مدیریت کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی، اظهار داشت: پارس جنوبی در راستای حمایت از محیط پیرامونی اهتمام جدی دارد و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنیم.
مدیر کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه پارس ضمن اعلام آمادگی از همکاری مستمر با اداره آموزش خبر داد و تاکید کرد: بدون شک کارجویان آموزش دیده فرصت‌های بیشتری را برای کسب شغل مناسب نسبت به سایر کارجویان خواهند داشت.
امینی به برنامه‌ریزی‌های آتی مدیریت خود نیز اشاره داشت و گفت: ما نیازهای بازار کار در منطقه پارس جنوبی بررسی و به اداره آموزش اعلام می‌کنیم و همچنین با هدف ارائه اطلاعات دقیق‌تر لیست مقرری بگیران بیمه را نیز در اختیار این اداره قرار خواهیم داد.
رئیس آموزش و توانمند سازی نیروی انسانی سازمان منطقه ویژه نیز اظهار داشت: یکی از عمده مشکلات مانع جذب نیروی انسانی در پروژه‌های صنعتی فقدان نیروهای آموزش دیده متناسب با نیاز های پروژه‌های صنعتی است که این امر با نیاز سنجی و همکاری اداره اشتغال می‌تواند برای جویندگان کار گام مهم و تاثیر گذاری باشد.
حجت‌الاسلام عبدالله حاجیانی خاطر نشان کرد: این اداره پس از دریافت فهرست و اسامی جویندگان کار از مدیریت اشتغال، آمادگی لازم را برای برنامه‌ریزی آموزشی خواهد داشت که در این راستا شهرستان‌های عسلویه، کنگان، جم و دیر به ترتیب در اولویت برنامه‌ریزی قرار خواهند گرفت.
وی اضافه کرد: برای تسهیلات بیشتر، اداره آموزش در نظر دارد با ایجاد یک سامانه اطلاعاتی، دسترسی به نیروهای آموزش دیده را بیش از پیش برای مدیریت اشتغال مهیا سازد.
در این جلسه مقرر شد اعطای تایید صلاحیت پیمانکاران منوط به تایید اداره آموزش و توانمند سازی نیروی انسانی منطقه باشد، همچنین ساز و کار اجرایی آن نیز در جلسات کارشناسی فی مابین رئیس روابط کار منطقه، رئیس توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و رئیس آموزش‌های برون سازمانی حداکثر طی یک ماه آینده مشخص شود.
تدوین یک ساز و کار به منظور انتقال دانش فنی اتباع خارجی و آموزش شرکت‌های خارجی و ایرانی فعال در منطقه که از اتباع خارجی استفاده می‌کنند نیز از دیگر مصوبات این جلسه بود که بر اساس الزامات قانونی موجود، باید در اسرع وقت تهیه و حوزه مسئولیت هر مجموعه نیز تعیین شود.

 

منبع:ای-استخدام

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل