استخدام شرکت نفت ستاره خلیج فارس در سال ۹۶ (خبر جدید)

استخدام شرکت نفت ستاره خلیج فارس در سال ۹۶

۱۱ شهریور ۹۶ – تاکید بر بکارگیری نیروهای بومی متخصص در پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس

مرتضی امامی، مدیرعامل پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج‌ فارس بر به‌کارگیری نیروهای بومی متخصص، جوان و بانوان در این شرکت تأکید کرد و گفت: ما نه به حرف، بلکه در عمل و به آمار این را نشان خواهیم داد.
مرتضی امامی با تایید دلسوزی برخی مسئولان درباره به‌کارگیری نیروهای بومی در شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس، تأکید کرد: به‌طورکلی ما به‌شدت حامی استفاده از نیروهای بومی هستیم، البته این در حالی است که علاقه برای فعالیت در مشاغل فنی در تأسیسات جنوب کشور کمتر است.
وی با اشاره به مرکز آموزشی فنی در عسلویه که سال‌های گذشته تأسیس شد، یادآور شد: این مرکز به دلیل نداشتن داوطلب و نیروهای بومی علاقه‌مند، بعدها تعطیل شد.
امامی با بیان این‌که ما در حال جذب نیروهای بهره‌بردار برای پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس هستیم، گفت: بدون شک به‌کارگیری نیروهای جوان آقا و مرد بومی در استان هرمزگان در اولویت جذب قرار دارند.
وی درباره اعتراض و تحصن تعدادی از نیروهای تازه‌کار شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس که روزهای اخیر رسانه‌ای شده است، توضیح داد: هیچ اخراجی در کار نبوده است و این نیروها که تا پایان شهریورماه نیز قرارداد دارند هم‌اکنون در شرکت فعال هستند.
امامی افزود: البته ما طبق ساختار سازمانی شرکت، به هزار نیروی بهره‌بردار متخصص نیاز داریم که تا ماه پیش که من به‌عنوان مدیرعامل وارد شرکت شدم هنوز برای این مسئله فکری نشده بود، درحالی‌که نیروی بهره‌بردار باید دست‌کم سه سال آموزش ببینید تا بتواند به‌عنوان متخصص در یک پالایشگاه کار حرفه‌ای انجام دهد.
مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس بابیان این‌که به‌ظاهر در سال ۹۲ و از طریق یک آزمون استخدامی این شرکت به استخدام نیروی بهره‌بردار مبادرت کرده بود، خاطرنشان کرد: در همان زمان تنها ۴۰۰ نفر و نه ۱۰۰۰ نفری که موردنیاز بودند، انتخاب می‌شوند که تا مدت‌ها به آن‌ها درباره استخدام اطلاعی نمی‌دهند و بلاتکلیف می‌مانند. بخشی از این نیروها با شکایتی که انجام می‌دهند در بخش‌های حراست و آتش‌نشانی مشغول به کار می‌شوند و بخشی دیگر که هم‌اکنون حدود ۲۰۰ نفر هستند، طبق برنامه‌های آموزشی شرکت باید به شرکت راه‌اندازی و بهره‌برداری صنایع نفت (اویکو) انتقال یابند که البته با مخالفت آن‌ها روبه‌رو شده است.
وی اضافه کرد: این عده معتقدند که بدون آموزش موردنیاز می‌توانند در شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس که البته هنوز به‌طور کامل راه‌اندازی نشده است، بمانند و فعالیت کنند.
امامی با تأکید بر این‌که توقف جذب نیرو و اخراج نداریم، تصریح کرد: هدف اصلی، در نظر گرفتن مصلحت شرکت تولید ملی است.
وی درباره چگونگی استخدام نیروهای بهره‌بردار موردنیاز نیز گفت: طبق قراری که با شرکت اویکو (زیرمجموعه شرکت اویک) امضا کرده‌ایم قرار است این تعداد به این شرکت، منتقل و حین انجام فعالیت، آموزش ببینند و در پایان سال ۹۸، تعداد ۱۱۰۰ نفر بهره‌بردار متخصص و ممیزی شده به ما تحویل داده شود.


۲۱ اریبهشت ۹۶ – دعوت از پذیرفته شدگان ذخیره استخدامی شرکت نفت ستاره خلیج فارس

بر اساس تصمیمات اتخاذشده از آنجاکه تعدادی از داوطلبین همکاری در شرکت به دلایل مختلف از حضور در زمان مقرر خودداری نموده اند و یا در آموزشهای تخصصی موفق نگردیده اند، به اطلاع آن تعداد از داوطلبین مرحله دوم لیست ذخیره ( به شرح اسامی پیوست) که بومی بوده و یا در شهر بندرعباس مقیم می باشند ( توضیح اینکه مشکل اقامت در شهر بندرعباس نداشته باشند) می رساند بر اساس برنامه ریزی انجام شده، مقرر است کلاس­های آموزش مرحله دوم کارآموزان بلافاصله بعد از اتمام ماه مبارک رمضان در واحد آموزش پالایشگاه برگزار گردد، لذا از داوطلبین محترم تقاضا میشود مراتب آمادگی خود را جهت هماهنگی های ضروری قبل از شروع آموزش تا تاریخ ۹۶/۰۳/۰۳ از طریق نمابر شماره ۲۶۷۰۹۹۲۱-۰۲۱ به واحد آموزش شرکت نفت ستاره خلیج فارس اعلام نمایند. بدیهی است بعد از تاریخ فوق ثبت نام در این مرحله میسر نمی باشد.

برای مشاهده اطلاعیه اینجا کلیک نمایید

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1 امتیاز: 5]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل