اخبار تعیین حقوق و دستمزد کارگران ،کارکنان و بازنشستگان در سال ۹۷

جدول کامل حقوق و مزایای کارگران در سال ۹۷

جزئیات حقوق و مزایا و دریافتی کارگران اعم «حداقلی بگیران» و «سایر سطوح مزدی» برای سال ۹۷ اعلام شد.
همه کارکنان تحت پوشش قانون کار مشمول مصوبه هفته گذشته شورای عالی کار در خصوص افزایش دستمزد می شوند. بر اساس مصوبه شورای عالی کار دستمزد سال جاری برای دو گروه از کارگران یعنی «کارگران حداقلی بگیر» و «سایر سطوح مزدی» متفاوت است.
بر اساس این گزارش، حدود ۳۰ درصد از کارگران در گروه «حداقلی بگیران» و ۷۰ درصد نیز در گروه «سایر سطوح مزدی» قرار دارند که در ادامه نحوه محاسبه حقوق و مزایای هر دو گروه از کارگران مورد بررسی قرار گرفته است.


بخشنامه حقوق و دستمزد کارگران سال ۹۷ ابلاغ شد

دیروز یکشنبه ۲۶ فروردین ماه بخشنامه افزایش ۱۹.۵ درصدی حداقل دستمزد و افزایش ۱۰.۴ برای سطوح مزدی و به اضافه رقم ثابت ۸۴ هزار و ۶۲۴ تومان به صورت ماهیانه با امضای علی ربیعی ابلاغ شد.
طبق مصوبه هفته گذشته شورای عالی کار، دستمزد ۹۷ دستمزد کارگران برای دو گروه از کارگران یعنی «حداقلی بگیران» و «سایر سطوح مزدی» به دو صورت مختلف تعیین شد. کارگرانی که دستمزد پایه آنها در سال ۹۶ معادل ۹۲۹ هزار و ۹۳۱هزار تومان بود «کارگران حداقلی بگیر» تلقی شدند که دستمزد این گروه از کارگران در سال ۹۷ به میزان ۱۹.۵درصد افزایش یافت.
دستمزد حداقلی بگیران در سال ۹۶ با افزایش ۱۸۱هزار و۳۳۶ تومانی به یک میلیون و۱۱۱ هزار و۲۶۷ تومان رسید.اما دستمزد سایر کارگران که حقوق پایه آنها در سال ۹۶ بیشتر از ۹۲۹ هزار و ۹۳۱ تومان است، در گروه «سایر سطوح مزدی» قرار می گیرند.دستمزد «سایر سطوح مزدی» به صورت ترکیبی از «درصد» و «رقم ثابت» تعیین شد. به این ترتیب که علاوه بر افزایش ۱۰.۴ درصد نسبت به پایه حقوق ۹۶، رقم ثابت ۸۴ هزار و ۶۲۴ تومان به مزد پایه این گروه از کارگران اضافه خواهد شد.


حقوق و دستمزد اسفند ماه کارمندان از فردا پرداخت می شود

سخنگوی دولت گفت: حقوق‌ و دستمزد اسفندماه کارمندان از فردا پرداخت می‌شود.از فردا پرداخت حقوق و دستمزد اسفند ماه کارمندان آغاز می‌شود.
به گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدباقر نوبخت سخنگوى دولت در سومین جشنواره تبلیغات ایران اظهار کرد: حقوق‌ و دستمزد اسفندماه کارمندان از فردا پرداخت می‌شود.
سخنگوی دولت با بیان اینکه باید از مسیر تبلیغات براى تبیین ظرفیت ملى استفاده کرد، افزود: دولت تبلیغات را از این نظر که ظرفیت ملى را براى توسعه به کارمی‌گیرد، ارج می‌نهد.
وی ادامه داد: دولت تلاش خود را براى تسهیل در امور تبلیغ و صدور مجوز به کار خواهد گرفت.


دستمزد کارگران امسال بین ۱۳ تا ۱۶ درصد افزایش می یابد

یک فعال کارگری می‌گوید: سیاست تعیین دستمزد چند درصد بالاتر از نرخ تورم تا پایان دولت دوازدهم ادامه می‌یابد. بنابراین چانه‌زنی کارگران در شورای عالی کار تاثیری بر افزایش دستمزد ندارد و پیش‌بینی می‌شود دستمزد امسال بین ۱۳ الی ۱۶ درصد افزایش یابد.
حمید حاج‌اسماعیلی (فعال کارگری) گفت: تجربه در کشور ما نشان داده‌ است تورم ملاک واقعی و واحدی برای تعیین شرایط اقتصادی در کشور ما نیست. سال‌هایی را داشته‌ایم که تورم بالا بوده و اوضاع اقتصادی کشور مساعد بوده‌ است و سال‌هایی هم بوده که تورم پایینی داشته‌ایم ولی شرایط اقتصادی مردم نامساعد بوده‌ است. برای تعیین دستمزد تکیه به آنچه که در بند اول ماده ۴۱ قانون کار آمده‌، کفایت نمی‌کند و باتوجه به اینکه در سال‌های گذشته تنها تورم ملاک تعیین دستمزد بوده‌، ما شاهد کاهش قدرت خرید کارگران بوده‌ایم.
وی اظهار داشت: در شرایط کنونی، به نظر من؛ سیاست تعیین دستمزد چند درصد بالاتر از نرخ تورم تا پایان دولت دوازدهم ادامه می‌یابد. بنابراین چانه‌زنی کارگران در شورای عالی کار تاثیری بر افزایش دستمزد ندارد. پیش‌بینی می‌شود دستمزد امسال بین ۱۳ الی ۱۶ درصد افزایش یابد.


احتمال افزایش متغیر میزان دستمزد سال ۹۷ برای شاغلان با سطوح مختلف مزدی

معاون وزیر کار با اشاره به احتمال «افزایش متغیر» میزان دستمزد سال ۹۷ برای شاغلان با سطوح مختلف مزدی از تشکیل جلسه شورای عالی کار در روز ۲۹ بهمن با دستور کار دستمزد خبرداد.
احمدی مشیریان درباره آخرین وضعیت برگزاری جلسات کارگروه مزد و تاثیر هزینه معیشت بر دستمزد سال آینده گفت: امسال دو کمیته ذیل شورای عالی کار تحت عنوان کمیته روابط کار و کمیته دستمزد تشکیل شد و نمایندگان سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت به بررسی دستور کار این جلسات پرداختند.
معاون وزیر کار در امور روابط کار ادامه داد: تاکنون چندین جلسه کارگروه مزد به صورت دو هفته یکبار در محل وزارت کار با مشارکت نمایندگان هر سه گروه برگزار شده است.
وی با اشاره به اینکه در جلسات کمیته دستمزد گزارشاتی توسط هر سه گروه کارگری، کارفرمایی و دولت تهیه شده و مذاکرات در حال انجام است افزود: دوشنبه هفته آینده نیز جلسه بعدی کارگروه مزد برگزار می شود تا سازوکارهای تعیین دستمزد در این جلسات تهیه شود. البته در نهایت این مصوبات برای تعیین میزان افزایش دستمزد ۹۷ باید به تایید آخرین جلسه شورای عالی کار در سال جاری که هفته آخر اسفند برگزار می شود، برسد.


میزان حقوق و دستمزد کارگران در سال ۹۷ تا نیمه اول اسفند مشخص می شود

عضو شورای عالی کار درباره تعیین دستمزد ۹۷ گفت: قیمت‌ کالاهای اساسی و موثر در سبد هزینه اقلام ضروری در هفته آخر بهمن‌ ماه به عنوان ملاک رقم نهایی سبد معیشت سال ۹۶برای تعیین مزد سال ۹۷ مد نظر قرار خواهد گرفت.
علی خدایی با اشاره به تعیین هزینه سبد معیشت سال ۹۶برای تعیین مزد ۹۷ کارگران گفت: در تعیین دستمزد علاوه بر نرخ تورم مهمترین موضوع سبد معیشت خانوار کارگری است. هر چه قدر به آخرین روزهای سال نزدیک می شویم نرخ تورم در سبد هزینه های خانوار تغییر پیدا می کند، برای تعیین سبد معیشت یعنی عدد نهایی سبد معیشت تورم هفته پایانی بهمن ماه ملاک قرار می گیرد که بیشتر نرخ هزینه ها مد نظر است تا نرخ تورم.


افزایش ۱۰ درصدی حقوق کارمندان در سال آینده

در لایحه بودجه سال آینده، ده درصد افزایش حقوق برای کارکنان دولت در نظر گرفته شد.
به گزارش بازارکار افزایش درصد حقوق کارکنان برای سال آینده در لایحه بودجه ۱۳۹۷، ده درصد در نظر گرفته شد.
این افزایش و تصمیم در ارتباط با آن فراز و نشیب‌های بسیاری داشت؛ در بخشنامه‌ای که در مهرماه امسال به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد تاکید بر این بود که طبق ضوابط مالی دستگاه‌های اجرایی باید میزان افزایش حقوق را تا پنج درصد پیش بینی کنند.


پرداخت حقوق معوق کارگران پروژه ساخت درمانگاه تامین اجتماعی راور

نماینده مردم کرمان و راور از پرداخت حقوق معوق کارگران پروژه ساخت درمانگاه تامین اجتماعی راور خبر داد.
محمدمهدی زاهدی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در پی عدم پرداخت حقوق و دستمزد کارگران پروژه درمانگاه سطح یک تامین اجتماعی راور با پیگیری و هماهنگی بنده با معاونت درمان تامین اجتماعی استان کرمان این مشکل مرتفع شد.

 


جزئیات مالیات حقوق و دستمزد در سال ۹۷

دولت برای سال آینده حقوق کارکنان خود را تا دو میلیون تومان از مالیات معاف کرد، این معافیت برای سال جاری نیز در جریان است.
هر ساله در لایحه بودجه پیشنهادی دولت به مجلس در کنار تعیین میزان درصد افزایش حقوق، سقف معافیت مالیاتی آن هم مشخص می‌شود.
در نتیجه جلسه اخیر هیات دولت برای بررسی لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ مصوب شده تا سقف معافیت مالیاتی مبلغ ۲۴ میلیون تومان در طول سال باشد که در این شرایط در هر ماه به د و میلیون تومان خواهد رسید. این در حالی است که برای در آمد کارکنان غیردولتی مازاد بر این مبلغ تا پنج برابر، ۱۰ درصد و مازاد بر آن تا ۲۰ درصد از مالیات برخوردار می‌شود.


ابلاغ مصوبه افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان

افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، امروز شنبه ۲۶ فروردین ۹۶ از سوی معاون اول رئیس جمهور به سازمان برنامه و بودجه، سازمان اداری و استخدامی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین وزارت دفاع، پیشتیبانی نیروهای مسلح ابلاغ شد.

 

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 1503 امتیاز: 3.6]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

8 نظر در "اخبار تعیین حقوق و دستمزد کارگران ،کارکنان و بازنشستگان در سال ۹۷"

جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
مهمان

افزایش حقوق بازنشستگان نا عادلانه است وحرکت بسوی زیرخط فقر است خدا خودش کمکی کنه وباید فکر کار سوم چهارم بشیم متاسفانه کار واسه جوانان کمتر میشه

مهمان

بخدا شب و روز کارگری میکنم ولی شرمنده زن و بچه ام هستم باورکنین یادم نمیاد کی واسه خونه ام گوشت خریدم اصلا انصاف نیست حقوق کارگران خیلی کمه ،خدا بالاسرتونه خواهش میکنم امسال افزایش حقوق چشمگیر باشه هرچند کارفرمای ما کاری با قانون نداره و با قانون خودش پیش میره!

مهمان

باید از خدا بخوام ۲۴ ساعته شبانه روز رو بکنه ۳۲ ساعت تا بتونم شیفت کاریمو از ۳ شیفت بکنم ۴ شیفت تا حداقل از گرسنگی نمیریم.اللهم عجل لولیک الفرج

مهمان

تا وقتی که میزان حقوق ما کارگران توسط یه سری از اقایانی که خودشون توی بخش خصوصی کارخانه دارند تعیین میشه من کارگر، خط فقر که هیچ همیشه زیر خط فقر دست و پا میزنم .کاش برای میزان حقوقها هم قیمتهای جهانی در نظر گرفته میشد نه فقط برای بنزین و رقیه چیزا ملاک قیمت جهانی باشه ، به خدا اگه از مسئولین کسی گوشش بهکار این حرفها باشه

مهمان

کدوم فقر ما به فقر گفتیم برو کنار ما کارگرها در غبال کاری که داریم انجام میدهیم عمر خودمونو هزینه میکنیم ایا این است که عمره ما در غبال مبلغی ناچیز اندوخته بشه وبه ما ستم بشه ما صدامون به هیچ کجا نمیرسه ولی خدایی که بالای سر هست روزی میشنوه واون روز برای همه کسانی که ناشنیده میگرفتن دیگه دیره برای اخرت خودتون کاری صورت دهید

مهمان

باسلام آقای تصمیم گیرنده گان خدارادرنظربگیر وحقوق کارگران درذهن خودتان تصورکنیدکه آیاکارگربااین مبلغ ناچیز چگونه زندگی بکند ماکارگران سیمان صوفیان تبریز نهایت میگیریم یک میلیونوپانصدولی آقای ایکس میگیره پنج میلیون تومان آیا این عدالت است

مهمان

حقوق بازنشستگی من با ۳۵ سال سابقه کار چهار صد هزار تومان است افزایش ده درصدی چقدر میشود تا خط فقر را نبینم

مهمان
اینکه متناسب با شهرها حقوق تعیین بشه خوبه ولی کاش حقوق یکسان برای آقایان و خانمهای مجرد نیز در نظر گ فته بشه تا این تبعیض از بین بره چون در شرایط فعلی حقوق یک آقای مجرد حتی از یه خانم متاهل باسابقه بیشتره مسئله دیگه اینکه اگه قرار باشه متناسب با شهرها حقوق ها تنظیم بشه والا شهری مثل اردبیل با اینکه کلان شهر نیست ولی دخل خرج اصلا با هم تناسب نداره اینجا اجاره ها چه مسکونی چه تجاری فوق العاده بالاس خوراک تقریبا با کلان شهرها یکی شده پوشاک هم به شدت گرونه مخصوصا برای بچه ها… بیشتر »

جستجوی شغل

تبلیغات متنی