اجرای طرح توانمندسازی روستائیان

به گزارش وب سایت خبری باروت-رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، از اجرای طرح توانمندسازی روستائیان در کشور خبر داد.

کوروش پرند در جلسه مشترک شورای اداری و کارگروه اشتغال استان اردبیل با بیان اینکه طرح توانمندسازی روستائیان در کشور اجرا می شود، گفت: در حال حاضر یکی از مشکلات سکونت‌های رسمی، حاشیه شهرها است که در ۱۰ سال گذشته به دلیل مهاجرت روستائیان حاشیه‌نشینی افزایش‌یافته و معضلاتی را به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه بالا بردن رفاه روستائیان یکی از اقدامات مهم است، افزود: امیدواریم در این رابطه بتوانیم وظیفه خود را در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به‌درستی انجام دهیم.

پرند با اشاره به هشت فاز بودن این طرح، تصریح کرد: این فازها بر اساس تفکر و فلسفه آموزش‌های مهارتی و سیار است. در این فازها گروه آموزش‌دهنده سازمان فنی حرفه‌ای کشور با تمامی تجهیزات و امکانات در مناطق محروم حضور پیداکرده و انجام‌وظیفه می‌کنند.

وی با بیان اینکه در روستاهای ۱۰ شهرستان استان اردبیل نیازسنجی آموزشی برای اجرای این طرح انجام‌شده است، خاطرنشان کرد: ظرف مدت چهار سال تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار از خدمات اجرای این طرح بهره‌مند خواهند شد.

پرند ضمن اظهار تاسف از نرخ ۱۸٫۹ درصدی بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، گفت: در این راستا طرحی در شورای عالی اشتغال کشور تصویب شده است که دارای ۱۰ زیرمدل بوده و هم‌اکنون نیز در تعدادی از دانشگاه‌ها در حال اجرا است.

لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها: 0 امتیاز: 0]

نظر خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را در مورد این مطلب با ما درمیان بگذارید.

wpDiscuz

جستجوی شغل